Dropsolid Rocketship Install Profile (5.0.0-alpha3) - en to he translation catalogue (73 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Author
he: מחבר/ת

en: Language
he: שפה

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Core
he: ליבה

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Site name
he: שם האתר

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Desc
he: יורד

en: User login
he: כניסה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Messages
he: מסרים

en: Facebook
he: פייסבוק

en: author
he: מחבר/ת

en: Site information
he: מידע על האתר

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Live
he: חי

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Default time zone
he: ברירת מחדל לאיזור זמן

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Local
he: מקומי

en: Twitter
he: טוויטר

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Installing @drupal
he: התקנת @drupal

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: Configure site
he: הגדרת האתר

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
he: כברירת מחדל, התארים באתר יוצגו לפי איזור הזמן הנבחר.

en: Update notifications
he: הודעות עדכון

en: Check for updates automatically
he: בדיקה לעדכונים באופן אוטומטי

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: LinkedIn
he: לינקדין

en: Regional settings
he: הגדרות איזור

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Site email address
he: כתובת דואר אלקטרוני לאתר

en: Main page content
he: תוכן

en: Default country
he: מדינת ברירת המחדל

en: Site maintenance account
he: חשבון טיפול באתר

en: Select the default country for the site.
he: בחירת  מדינת ברירת המחדל עבור האתר.

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Choose some options
he: בחירה מרובה

en: Choose an option
he: בחר/י אפשרות

en: No results match
he: אין תוצאות מתאימות

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
he: מיילים אוטומטיים שנשלחים מהאתר, למשל בתהליך הרישום לאתר, יישלחו מכתובת זו. רצוי לבחור בכתובת מייל ששייכת לדומיין של אתר זה כדי למנוע את סימון המיילים הנשלחים מהאתר כדואר זבל.

en: Receive email notifications
he: קבלת התראות באימייל

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
he: ניתן להשתמש במספר תווים מיוחדים, כולל רווח, נקודה (.), מקף (-), גרש ('), קו תחתון (_) וסימן @.
