Dropsolid Rocketship Install Profile (5.0.0-beta6) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Core
ar: النواة

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Desc
ar: تنازلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Messages
ar: الرسائل

en: author
ar: مؤلف

en: Site information
ar: معلومات الموقع

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Live
ar: مباشر

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Default time zone
ar: المنطقة الزمنية الافتراضية

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Installing @drupal
ar: تركيب @drupal

en: The installation has encountered an error.
ar: واجه التركيب خطأ.

en: Configure site
ar: ضبط الموقع

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ar: تعرض التواريخ و التوقيتات في الموقع كله باستخدام هذا التوقيت.

en: Update notifications
ar: إخطارات التحديثات

en: Check for updates automatically
ar: مراقبة التحديثات تلقائيا

en: Regional settings
ar: اﻹعدادات الإقليمية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Default country
ar: البلد الافتراضي

en: Site maintenance account
ar: حساب صيانة الموقع

en: Select the default country for the site.
ar: اختر الدولة الافتراضية للموقع.

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
ar: سيرسل البريد التلقائي مثل معلومات التسجيل من هذا العنوان. استخدم نهاية العنوان في موقعك حتى لا تصبح من ضمن الرسائل العشوائية.

en: Receive email notifications
ar: تلقي تنبيهات بريد إلكتروني
