Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta14) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Email address
is: Teldupostbústaður

en: Author
is: Høvundur

en: Language
is: Mál

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Reset
is: Tómstilla

en: Core
is: Kjarna

en: Updated
is: Dagført

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Navn á heimasíðu

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Site information
is: Heimasíðukunning

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Default time zone
is: Standard tíðarøki

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Installing @drupal
is: Leggur inn @drupal

en: The installation has encountered an error.
is: Ein feilur kom fyri í innleggingini

en: Configure site
is: Samanset heimasíðu

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
is: Tíðarásetingar á heimasíðuni verða sum standard vístar sambært valda tíðarøki.

en: Update notifications
is: Dagføringarfráboðanir

en: Check for updates automatically
is: Kannar sjálvvirkandi um dagføringar finnast

en: Default country
is: Standard land

en: Site maintenance account
is: Konta til heimasíðuviðlíkahald

en: Select the default country for the site.
is: Vel standardland hjá heimasíðuni.
