Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta18) - en to el translation catalogue (80 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Author
el: Συντάκτης

en: Language
el: Γλώσσα

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Image
el: Εικόνα

en: Core
el: Πυρήνας

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Desc
el: Φθί

en: User login
el: Είσοδος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Messages
el: Μηνύματα

en: author
el: συγγραφέας

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Installing @drupal
el: Εγκαθιστούμε το @drupal

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: Configure site
el: Ρυθμίστε τον ιστότοπο

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
el: Εξ ορισμού οι ημερομηνίες και οι ώρες σε ολόκληρο τον ιστότοπο θα εμφανίζονται χρησιμοποιώντας αυτή τη ζώνη ώρας.

en: Update notifications
el: Ειδοποιήσεις ενημερώσεων

en: Check for updates automatically
el: Αυτόματος έλεγχος ενημερώσεων

en: Regional settings
el: Τοπικές ρυθμίσεις

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Site email address
el: Διεύθυνση email ιστοτόπου

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: Site maintenance account
el: Λογαριασμός συντήρησης ιστοτόπου

en: Select the default country for the site.
el: Ορίστε την προεπιλεγμένη χώρα για τον ιστότοπο

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
el: Τα αυτοματοποιημένα email, όπως οι πληροφορίες εγγραφής, θα αποστέλλονται από αυτή την διεύθυνση. Χρησιμοποιείστε μια διεύθυνση με κατάληξη το όνομα χώρου της ιστοσελίδας σας για να αποφύγετε την σημείωση των μηνυμάτων αυτών ως ανεπιθύμητη αλληλογραφία.

en: Receive email notifications
el: Λήψη ειδοποιήσεων μέσω e-mail

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
el: Όλες οι απαραίτητες αλλαγές στο φάκελο %dir και στο αρχείο %file ολοκληρώθηκαν, οπότε πρέπει να αφαιρέσετε τη δυνατότητα εγγραφής σε αυτά ώστε να αποφευχθούν τυχόν κενά ασφάλειας. Εάν δεν είστε σίγουροι για το πώς γίνεται αυτό, συμβουλευτείτε το <a href=":handbook_url">online εγχειρίδιο</a>.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href=":drupal">Drupal.org</a>.
el: Το σύστημα θα σας ειδοποιεί όταν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις και σημαντικές εκδόσεις ασφάλειας για τα εγκατεστημένα στοιχεία. Οι πληροφορίες που θα αποστέλλονται στο <a href=":drupal">Drupal.org</a> για τον ιστοτόπο σας θα είναι ανώνυμες.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
el: Επιτρέπονται αρκετοί ειδικοί χαρακτήρες, όπως το κενό, η τελεία (.), η παύλα (-), η απόστροφος ('), η κάτω παύλα (_) και το παπάκι (@).

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου
