Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta19) - en to ku translation catalogue (42 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Author
ku: نووسەر

en: Language
ku: زمان

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Image
ku: وێنە

en: Core
ku: ناوکە

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Page
ku: پەڕە

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: User login
ku: چوونەژوورەوەی ئەندام

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Site information
ku: زانیاریی ماڵپەڕ

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: Default time zone
ku: کات-شوێنی بنەڕەت

en: No content available.
ku: هیچ ناوەڕۆکێک نییە.

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە

en: Installing @drupal
ku: @drupal دادەمەزرێت

en: The installation has encountered an error.
ku: دامه‌زراندن کێشه‌یه‌کی دۆزییه‌وه‌

en: Configure site
ku: ڕێکخستنی ماڵپه‌ڕ

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ku: لە بنەڕەت، بەروارەکان لەم ماڵپەڕەدا بەپێی کات-شوێنی دەسنیشان کراو پیشان دەدرێن.

en: Update notifications
ku: ئاگادارییەکان تازەبکەوە

en: Check for updates automatically
ku: بە خۆکاری نوێکردنەوەکان بپشکنە

en: Regional settings
ku: ڕێکخستنە ناوچەییەکان

en: Main page content
ku: ناوەڕۆکی پەڕەی سەرەکی

en: Default country
ku: وڵاتی بنەڕەتی

en: Site maintenance account
ku: هەژماری چاودێریکردنی ماڵپەڕ

en: Select the default country for the site.
ku: دیاریکردنی وڵاتی بنەڕەتی ماڵپەڕ.

en: Full content
ku: ناوەڕۆکی پڕاوپڕ

en: Find and manage content.
ku: دۆزینەوە و ڕێکخستنی ناوەڕۆک.
