Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta22) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Image
bn: ছবি

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Site information
bn: সাইট-সম্পর্কিত তথ্য

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Installing @drupal
bn: @drupal ইন্সটল করা হচ্ছে

en: Regional settings
bn: আঞ্চলিক সেটিংস

en: Site maintenance account
bn: সাইট মেরামত-সংক্রান্ত এ্যাকাউন্ট

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
