Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta22) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Core
is: Kjarni

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Header
is: Haus

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: author
is: höfundur

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Default time zone
is: Tímabelti

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Installing @drupal
is: Set upp @drupal

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu

en: Configure site
is: Stilla vef

en: Update notifications
is: Uppfærslutilkynningar

en: Check for updates automatically
is: Athuga sjálfkrafa með uppfærslur

en: Regional settings
is: Svæðisbundnar stillingar

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
is: Nokkrir sérstafir eru leyfðir, m.a. bil, punktur (.), áherslustrik (-), úrfellingakomma ('), undirstrik (_) og @ merkið.
