Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta6) - en to ne translation catalogue (35 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Email address
ne: ई-मेल ठेगाना

en: Author
ne: लेखक

en: Language
ne: भाषा

en: Homepage
ne: गृहपृष्ठ

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Updated
ne: अपडेट गरिएको

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Site name
ne: साइटको नाम

en: Header
ne: हेडर

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Filter
ne: फिल्टर

en: User login
ne: प्रयोगकर्ताको प्रवेश

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: Messages
ne: सन्देशहरू

en: Site information
ne: साईटको जानकारी

en: ‹ Previous
ne: अघिल्लो

en: Next ›
ne: अर्को

en: Default time zone
ne: पूर्वनिर्धारित समय क्षेत्र

en: Save and continue
ne: बचत गर्नुस अनि अगाडि बढ्नुस

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: Installing @drupal
ne: @drupal स्थापना हुदैछ

en: « First
ne: « पहिलो

en: Regional settings
ne: क्षेत्रीय सेटिङहरू

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Full content
ne: पुरा सामग्री

en: Primary admin actions
ne: प्राथमिक व्यवस्थापकीय कार्यहरू
