Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-1.0-beta9) - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Reset
sv: Återställ

en: Core
sv: Kärna

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Plain text
sv: Ren text

en: Desc
sv: Fallande

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Blacklist
sv: Svartlista

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Messages
sv: Meddelanden

en: author
sv: författare

en: Site information
sv: Information om webbplatsen

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Default time zone
sv: Förvald tidszon

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Local
sv: Lokal

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Installing @drupal
sv: Installerar @drupal

en: The installation has encountered an error.
sv: Ett fel har inträffat under installationen.

en: Configure site
sv: Konfigurera webbplats

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sv: Datum och tid på webbplatsen kommer som standard att visas i denna tidszon.

en: Update notifications
sv: Meddelanden om uppdateringar

en: Check for updates automatically
sv: Sök efter uppdateringar automatiskt

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Regional settings
sv: Lokala inställningar

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Site email address
sv: Webbplatsens e-postadress

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Default country
sv: Förvalt land

en: Site maintenance account
sv: Konto för underhåll av webbplats

en: Select the default country for the site.
sv: Välj det förvalda landet för webbplatsen.

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Fallback date format
sv: Datumformat i reserv

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
sv: Automatiska e-postmeddelanden såsom registreringsinformation kommer att skickas från denna adress. Använd en adress som använder din webbplats domän för att förhindra att dessa e-postmeddelanden blir flaggade som spam.

en: Receive email notifications
sv: Ta emot meddelanden via e-post

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: HTML Date
sv: HTML datum

en: HTML Datetime
sv: HTML tidsdatum

en: HTML Month
sv: HTML månad

en: HTML Time
sv: HTML tid

en: HTML Week
sv: HTML vecka

en: HTML Year
sv: HTML år

en: HTML Yearless date
sv: HTML datum utan år

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
sv: Alla nödvändiga ändringar av %dir och %file har gjorts, så du bör ta bort skrivbehörigheter till dem nu för att undvika säkerhetsrisker. Om du är osäker på hur du gör det, se <a href=":handbook_url">onlinehandboken</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
sv: Flera specialtecken är tillåtna, inklusive mellanslag, punkt (.), bindestreck (-), apostrof ('), understreck (_) och @-tecknet.

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll
