Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-3.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (83 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Core
ro: Nucleu

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Header
ro: Cap

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Desc
ro: Descendent

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Messages
ro: Mesaje

en: author
ro: autor

en: Site information
ro: Informațiile site-ului

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Default time zone
ro: Fusul orar predefinit

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Installing @drupal
ro: Se instalează @drupal

en: The installation has encountered an error.
ro: O eroare a apărut în timpul instalării.

en: Configure site
ro: Configurează

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ro: Implicit datele şi orele acestui sit vor fi afişate pe baza acestui fus orar.

en: Update notifications
ro: Actualizați notificările

en: Check for updates automatically
ro: Verifică existența actualizărilor în mod automat

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Regional settings
ro: Setări regionale

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Site email address
ro: Adresa de e-mail a sitului

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Default country
ro: Țara implicită

en: Site maintenance account
ro: Cont mentenanță sit

en: Select the default country for the site.
ro: Selectează ţara implicită pentru sit.

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
ro: E-mail-urile automate, cum ar fi informațiile de înregistrare, vor fi trimise de pe această adresă. Folosiți o adresă care se termină cu domeniul site-ului pentru a preveni ca aceste e-mail-uri să fie marcate ca spam.

en: Receive email notifications
ro: Primire notificări prin e-mail

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ro: d/m/Y -H:i

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ro: Toate schimbările necesare la %dir și %file au fost făcute, așadar ar trebui să eliminiați permisiunile de scriere în ele acum pentru a evita riscurile de securitate. Dacă nu sunteți sigur cum s-o faceți, consultați <a href=":handbook_url">manualul on-line</a>.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href=":drupal">Drupal.org</a>.
ro: Sistemul vă va anunța când sunt disponibile actualizări și versiuni importante de securitate pentru componentele instalate. Informații anonime despre situl dumneavoastră sunt trimise pe <a href=":drupal">Drupal.org</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ro: Sunt permise mai multe caractere speciale, inclusiv spațiu, punct (.), cratima (-), apostrof ('), liniuță de subliniere (_) și semnul @.

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut
