Dropsolid Rocketship Install Profile (8.x-3.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Author
fi: Tekijä

en: Language
fi: Kieli

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Core
fi: Ydin

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Messages
fi: Viestit

en: author
fi: kirjoittaja

en: Site information
fi: Sivuston tiedot

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Default time zone
fi: Oletusaikavyöhyke

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Local
fi: Paikallinen

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Installing @drupal
fi: Asennetaan @drupal

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: Configure site
fi: Sivuston asetukset

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
fi: Valitse paikallinen aika. Sivustolla näkyvät päiväykset ja ajat näytetään tämän aikavyöhykkeen mukaan.

en: Update notifications
fi: Päivitystiedotteet

en: Check for updates automatically
fi: Tarkista päivitykset automaattisesti

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Regional settings
fi: Aluekohtaiset asetukset

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Site email address
fi: Sivuston sähköpostiosoite

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Default country
fi: Oletusmaa

en: Site maintenance account
fi: Sivuston ylläpitotili

en: Select the default country for the site.
fi: Valitse sivuston oletusmaa.

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Master
fi: Isäntä

en: No results match
fi: Ei tuloksia haulla

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
fi: Tästä osoitteesta lähetetään automaattiset viestit, esimerkiksi uuden käyttäjän tiedot. Käytä sivuston domainiin päättyvää osoitetta välttääksesi viestien roskapostiksi tulkitsemisen.

en: Receive email notifications
fi: Vastaanota sähköposti-ilmoituksia

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
fi: Kaikki tarvittavat muutokset %dir -kansioon ja %file -tiedostoon ovat tehty, joten voit nyt poistaa näiltä kirjoitusoikeudet. Näin vältyt tietoturvariskeiltä. Jos olet epävarma kuinka se tehdään, katso lisätietoa <a href=":handbook_url">online-käsikirjasta</a>.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href=":drupal">Drupal.org</a>.
fi: Järjestelmä ilmoittaa sinulle kun päivityksiä ja tärkeitä tietoturvapäivityksiä on saatavilla asennetuille komponenteille. Anonyymiä tietoa sivustostasi lähetetään <a href=":drupal">Drupal.orgiin</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
fi: Monet erikoismerkit ovat sallittuja, kuten välilyönti, piste (.), yhdysmerkki (-), lainausmerkki ('), alaviiva (_) ja @-merkki.

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit
