DropzoneJS (8.x-1.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Edit
fr: Modifier

en: Media
fr: Média

en: or
fr: ou

en: MB
fr: Mo

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fr: Erreur de transfert de fichier. Impossible de déplacer le fichier transféré.

en: About
fr: À propos

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
fr: Pour des raisons de sécurité, votre fichier a été renommé en %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
fr: Le fichier spécifié %name n'a pas pu être transféré.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
fr: Erreur de transfert. Impossible de déplacer le fichier transféré (%file) vers la destination (%destination).

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: File upload
fr: Transfert de fichier

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Select files
fr: Sélectionner des fichiers

en: Media type
fr: Type de média

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être transféré car la destination %destination n'est pas valide.

en: Upload location
fr: Transférer l'emplacement
