DropzoneJS (8.x-2.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Edit
tr: Düzenle

en: Media
tr: Medya

en: or
tr: ya da

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: File upload error. Could not move uploaded file.
tr: Dosya yükleme hatası. Yüklenen dosya taşınamadı.

en: About
tr: Hakkında

en: Crop
tr: Kırp

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
tr: Güvenlik nedeniyle, yüklediğiniz dosyanın adı %filename olarak değiştirilmiştir.

en: The specified file %name could not be uploaded.
tr: Seçilen %name dosyası yüklenemedi.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
tr: Yükleme hatası. Yüklenen %file dosyası  %destination hedefine taşınamadı.

en: Maximum height
tr: En fazla yükseklik

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: Media type
tr: Medya tipi

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
tr: %destination hedefi geçersiz olduğundan dosya karşıya yüklenemedi.
