DROWL Media (3.1.12) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: unpublished
ar: غير منشور

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: MIME Type
ar: نوع مايم

en: Updated
ar: التحديث

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: File size
ar: حجم الملف

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Widget
ar: ودجة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Table
ar: جدول

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Button
ar: زر

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Caption
ar: شرح

en: Video
ar: فيديو

en: Installed
ar: مثبت

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Grid
ar: شبكة

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: The directory %directory does not exist.
ar: المجلد %directory غير موجود.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Preview image
ar: معاينة الصورة

en: - All -
ar: - الكل -

en: The directory %directory is not writable.
ar: لا يمكن الكتابة في الدليل %directory.

en: Asc
ar: تصاعدي
