DROWL Media (3.1.8) - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Updated
da: Opdateret

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Published
da: Udgivet

en: File size
da: Filstørrelse

en: Desc
da: Faldende

en: Table
da: Tabel

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Button
da: Knap

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Caption
da: Undertekst

en: Installed
da: Installeret

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Grid
da: Gitter

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: Offset
da: Forskydning

en: Preview image
da: Eksempelbillede

en: Infinite
da: Uendelig

en: Light
da: Lyst

en: Arrows
da: Pile

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: The directory %directory is not writable.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Media Library
da: Mediebibliotek

en: Close overlay
da: Luk overlay

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Media type
da: Medie type

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
da: Forsøget på at oprette mappen mislykkedes, sikkert på grund af manglende tilladelser. For at fortsætte installationen skal du enten oprette mappen og rette dens tilladelser manuelt, eller sikre dig at webserveren har tilladelse til at oprette den automatisk. Se INSTALL.txt eller <a href=":handbook_url">håndbogen</a> for mere information.

en: Find and manage media.
da: Find og håndtér mediefiler.

en: Name (A-Z)
da: Navn (A-Z)

en: Name (Z-A)
da: Navn (Z-A)
