DROWL Media (3.1.8) - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Updated
tr: Güncellenme

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Medium
tr: Orta

en: Media
tr: Medya

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Desc
tr: Azalan

en: Table
tr: Tablo

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Button
tr: Düğme

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Caption
tr: Başlık

en: Installed
tr: Kurulu

en: Middle right
tr: Orta sağ

en: Middle left
tr: Orta sol

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Grid
tr: Izgara

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Preview image
tr: Görseli önizle

en: Infinite
tr: Sınırsız

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: The directory %directory is not writable.
tr: %directory dizini yazılabilir değil.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Media Library
tr: Medya Kütüphanesi

en: Close overlay
tr: Üst katmanı kapat

en: Asc
tr: Artan

en: Media type
tr: Medya tipi

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
tr: Büyük olasılıkla bir izin sorunu nedeniyle, bu dizini oluşturma otomatik girişimi başarısız oldu. Kuruluma devam etmek için, dizini oluşturun ve dizinin izinlerini manuel olarak değiştirin ya da kurulum programının bunu otomatik olarak oluşturma izni bulunduğundan emin olun. Daha fazla bilgi için INSTALL.txt dosyasına ya da <a href=":handbook_url">çevrimiçi elkitabına</a> bakın.

en: Name (A-Z)
tr: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
tr: Ad (Z-A)
