DROWL Media (4.0.0-rc1) - en to jv translation catalogue (34 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Language
jv: Basa

en: Action
jv: Aksi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Download
jv: Undhuh

en: Reset
jv: Baléknā

en: Image
jv: Gambar

en: Name
jv: Jeneng

en: Default
jv: Gawan

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Updated
jv: Wis anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: File size
jv: Ukuran berkas

en: Medium
jv: Sedheng

en: Widget
jv: Piranti

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Table
jv: Tabel

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Installed
jv: Dipasang

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: The directory %directory does not exist.
jv: Direktori %directory ora ana.

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: The directory %directory is not writable.
jv: Direktori %directory ora bisa ditulisi.

en: Close overlay
jv: Nutup overlay

en: Asc
jv: Urut Maju
