DROWL Media (4.0.2) - en to hi translation catalogue (51 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: More
hi: अधिक

en: Action
hi: कार्रवाई

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Download
hi: डाउनलोड

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Updated
hi: अद्यतित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Medium
hi: माध्यम

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Table
hi: तालिका

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Button
hi: बटन

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Video
hi: वीडियो

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Grid
hi: ढांचा

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: The directory %directory does not exist.
hi: निर्देशिका %directory अस्तितव में नही है|

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Close overlay
hi: ओवरले को बंद
