DROWL Media (4.0.2) - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Language
oc: Lenga

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Download
oc: Telecargament

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Table
oc: Tablèu

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Sort by
oc: Triar per

en: Installed
oc: Installat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Grid
oc: Grasilha

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: The directory %directory is not writable.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura.

en: X-Large
oc: XL

en: XX-Large
oc: XXL

en: Close overlay
oc: Tampar l'avant plan

en: Slides
oc: Diapositivas
