DROWL Media (8.x-2.0-beta10) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: On
hi: चालू

en: Audio
hi: आवाज

en: Off
hi: बंद

en: Button
hi: बटन

en: Video
hi: वीडियो

en: Video URL
hi: वीडियो यूआरएल

en: A locally hosted audio file.
hi: एक स्थानीय रूप से होस्ट की गई ऑडियो फ़ाइल।

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hi: YouTube या Vimeo का दूरस्थ रूप से होस्ट किया गया वीडियो।
