DROWL Paragraphs (4.2.37) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: View
ar: عرض

en: Anchor
ar: المرساة

en: Display
ar: العرض

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Score
ar: الدرجة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Minimum height
ar: أقل ارتفاع

en: Map
ar: خريطة

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Seconds
ar: ثوان

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Installed
ar: مثبت

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Translation language
ar: لغة الترجمة

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Columns
ar: أعمدة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Link settings
ar: اعدادات الرابط

en: - All -
ar: - الكل -

en: Default values
ar: القيم الافتراضية

en: List (text)
ar: قائمة (نص)

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Breakpoint group
ar: مجموعة نقاط التوقف
