DROWL Paragraphs (4.2.38) - en to uk translation catalogue (99 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Title
uk: Заголовок

en: Image size
uk: Розмір зображення

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: View
uk: Перегляд

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Display
uk: Показ

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Options
uk: Опції

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Bottom
uk: Знизу

en: Score
uk: Вага

en: Gallery
uk: Галерея

en: Normal
uk: Звичайне

en: Centered
uk: По центру

en: Desc
uk: Спад

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Events
uk: Події

en: List type
uk: Тип списку

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Duration
uk: Тривалість

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Minimum height
uk: Мінімальна висота

en: Map
uk: Мапа

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Days
uk: Дні(в)

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Seconds
uk: Секунди

en: Video
uk: Відео

en: Style
uk: Стиль

en: Last change
uk: Остання зміна

en: Installed
uk: Встановлено

en: Color scheme
uk: Схема кольорів

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Webform
uk: Вебформа

en: Apply
uk: Застосувати

en: Translation language
uk: Мова перекладу

en: Countdown
uk: Зворотний відлік

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Animation
uk: Анімація

en: Columns
uk: Колонки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Hyperlink
uk: Гіперпосилання

en: Button size
uk: Розмір кнопки

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Symbol
uk: Символ

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Button color
uk: Колір кнопки

en: Link settings
uk: Налаштування посилання

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Circle
uk: Коло

en: CSS Class
uk: Клас CSS

en: Default values
uk: Базові значення

en: List (text)
uk: Список (текст)

en: Add custom block
uk: Додати власний блок

en: Text alignment
uk: Вирівнювання тексту

en: Checklist
uk: Список перевірки

en: Additional classes
uk: Додаткові класи

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Expert
uk: Експерт

en: Inner
uk: Заповнення

en: Entity reference
uk: Посилання на сутність

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: 3 Columns
uk: 3 колонки

en: 4 Columns
uk: 4 колонки

en: 5 Columns
uk: 5 колонок

en: 2 Columns
uk: 2 колонки

en: Justified
uk: За обома краями

en: Breakpoint group
uk: Група точок переходу

en: Rounded
uk: Округленість

en: Text Style
uk: Стиль тексту

en: Custom block library
uk: Бібліотека власних блоків

en: @e: At least @a
uk: @e: Щонайменше @a

en: Paragraph type
uk: Тип параграфа

en: Min height
uk: Мін.висота
