Drupal Origins (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Picture
fa: تصویر

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Administrator
fa: مدیر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Wide
fa: پهن

en: Default comments
fa: دیدگاه‌های پیش‌فرض

en: Narrow
fa: باریک
