druparcheky_profile (2.1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Body
fr: Corps

en: On
fr: Activé

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Tabs
fr: Onglets

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: Authenticated user
fr: Utilisateur authentifié

en: Administrator
fr: Administrateur

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Basic page
fr: Page de base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fr: Utilisez les <em>pages de base</em> pour votre contenu statique, tel que la page 'Qui sommes-nous'.

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Full HTML
fr: HTML complet

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Basic HTML
fr: HTML simple
