druparcheky_profile (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Body
id: Isi

en: On
id: Pada

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Tabs
id: Tab

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Basic page
id: Halaman dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
id: Gunakan <em>halaman dasar</em> untuk konten statis Anda, seperti halaman 'Tentang kami'.

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Basic HTML
id: HTML dasar
