DruStack (8.x-6.0-beta1) - en to gl translation catalogue (257 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Status
gl: Estado

en: Register
gl: Rexistrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Email notification
gl: Notificación de correo electrónico

en: Subscribe
gl: Suscribirse

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Article
gl: Artigo

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: Action
gl: Acción

en: On
gl: Activo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: view
gl: vista

en: File
gl: Ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Use count
gl: Conta de usos

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Image
gl: Imaxe

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Preview
gl: Vista previa

en: Help
gl: Axuda

en: True
gl: Verdadeiro

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Archive
gl: Arquivo

en: Icon
gl: Icona

en: hidden
gl: oculto

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Teaser
gl: Resumo

en: Updated
gl: Actualizado

en: Attachment
gl: Anexo

en: Issue
gl: Incidencia

en: Picture
gl: Imaxe

en: Titles
gl: Títulos

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Files
gl: Ficheiros

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Contact
gl: Contacto

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Off
gl: Desactivado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Comment
gl: Comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Last access
gl: Último acceso

en: Severity
gl: Gravidade

en: Fields
gl: Campos

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: Last update
gl: Última actualización

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Media
gl: Medios

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Widget
gl: Control

en: General
gl: Xeral

en: Start
gl: Comezo

en: Role
gl: Rol

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Blog
gl: Blogue

en: Users
gl: Usuarios

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Sort Criteria
gl: Criterio de Ordenación

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Full
gl: Completo

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: Token
gl: Símbolos

en: Sources
gl: Fontes

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Member for
gl: Membro durante

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Languages
gl: Idiomas

en: author
gl: autor

en: PHP code
gl: Código PHP

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: People
gl: Persoas

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Changed
gl: Cambiado

en: Completed
gl: Completado

en: Relationship
gl: Relación

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Complete
gl: Completa

en: Webform
gl: Formulario web

en: Next Page >
gl: Páxina seguinte >

en: < Previous Page
gl: < Páxina anterior

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Translation
gl: Traducción

en: Used in
gl: Usado en

en: Permission
gl: Permiso

en: < Previous
gl: < Anterior

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Authenticated user
gl: Usuario autenticado

en: Administrator
gl: Administrador

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: Translate
gl: Traducir

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Main navigation
gl: Navegación principal

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Webform submissions
gl: Envíos dos formularios

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Frontpage
gl: Páxina principal

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Posted in
gl: Enviado en

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Search index
gl: Índice de busca

en: Video file
gl: Arquivo de vídeo

en: Draft
gl: Borrador

en: Save Draft
gl: Gardar borrador

en: Yes/No
gl: Si/Non

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Compact
gl: Compacto

en: Recent blog posts
gl: Publicacións recentes de blog

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Select language
gl: Selección de idioma

en: Installing @drupal
gl: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
gl: Aconteceu un erro na instalación.

en: Blog entry
gl: Entrada de blog

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Author name
gl: Nome do autor

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Published status
gl: Estado de publicación

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: Full comment
gl: Comentario completo

en: Unapproved comments
gl: Comentarios sen aprobar

en: Full content
gl: Contido completo

en: Recent content
gl: Contido recente

en: Find and manage content.
gl: Encontrar e xestionar contido.

en: Time zones
gl: Fusos horarios

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: No people available.
gl: Non hai persoas dispoñibles.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
gl: Un administrador creou para vostede unha conta en [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
gl: Localizar e xestionar qué persoas interactúan co seu sitio web.

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
gl: Use as <em>páxinas básicas</em> para o seu contido estático, como a páxina "Quen somos".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
gl: Empregue <em>artigos</em> para tipos de contidos que dependan da data e hora coma novas, artigos de prensa ou entradas de blogs.

en: Bulk update
gl: Actualización masiva

en: Recent log messages
gl: Mensaxes recentes do rexistro

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
gl: Xestionar contas de usuarios, roles e permisos.

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
gl: Envío gardado. Pode volver a este formulario máis tarde e restaurará os valores actuais.

en: Wide
gl: Ancho

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Original language
gl: Idioma orixinal

en: Lists (Views)
gl: Listas (Vistas)

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: Site branding
gl: Marca do sitio

en: The time that the user was last edited.
gl: O momento no que se editou o usuario por última vez.

en: Search result highlighting input
gl: Resaltando o resultado da procura

en: A partially-completed form was found. Please complete the remaining portions.
gl: Atopouse un formulario parcialmente completado. Por favor complete as porcións restantes.

en: Primary admin actions
gl: Accións primarias de administración

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada

en: Basic HTML
gl: HTML básico

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
gl: Solicitude de cancelación de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
gl: Substitución de información de inicio de sesión para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (pendente de aprobación polo administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (aprobada)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
gl: Detalles de conta de [user:display-name] en [site:name] (bloqueada)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (cancelada)

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
gl: Permítense varios caracteres especiais, incluídos o espazo, o punto (.), o guión (-), o  apóstrofo ('), o subliñado (_) e o signo @.

en: Narrow
gl: Estreito

en: Welcome to [site:name]
gl: Benvido a [site:name]

en: Name or email contains
gl: Nome ou correo electrónico contén

en: Back to form
gl: Volver ao formulario

en: No more submissions are permitted.
gl: Non se permiten máis envíos.

en: This form is confidential. You must <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Log out</a> to submit it.
gl: Este formulario é confidencial. Debe <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Pechar sesión</a> para envialo.

en: Unable to display this webform. Please contact the site administrator.
gl: Non se pode amosar este formulario web. Por favor contacte co administrador do sitio.

en: New submission added to [webform:title].
gl: Novo envío engadido a [webform:title].

en: This form has not yet been opened to submissions.
gl: Este formulario aínda non foi aberto a envíos.

en: [webform_submission:submitted-to]: Submission #[webform_submission:serial]
gl: [webform_submission:submitted-to]: Envío #[webform_submission:serial]

en: Please login to access this submission.
gl: Inicie sesión para acceder a este envío.

en: Unable to process this submission. Please contact the site administrator.
gl: Non se pode procesar este envío. Por favor contacte co administrador do sitio.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
gl: Aínda non se creou ningún contido de páxina de inicio. <br>Siga a <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/es/docs/user_guide/es/index.html">Guía do usuario</a> para comezar a construír o seu sitio.

en: Please login to access this form.
gl: Inicia sesión para acceder a este formulario.

en: Indicates required field
gl: Indica campo requirido

en: This submission has been locked.
gl: Este envío foi bloqueado.

en: This submission has been autofilled with your previous submission.
gl: Este envío foi completado automaticamente co seu envío anterior.

en: The meta tags for the entity.
gl: As meta tags para a entidade.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
gl: Xa enviou este formulario web. <a href="#">Ver o seu envío anterior</a>.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
gl: Xa enviou este formulario web. <a href="#">Ver os seus envíos anteriores</a>.
