DruStack (8.x-6.0) - en to ro translation catalogue (344 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Article
ro: Articol

en: Administration
ro: Administrare

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Image
ro: Imagine

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Archive
ro: Arhivă

en: Icon
ro: Pictogramă

en: hidden
ro: ascuns

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Attachment
ro: Anexă

en: Picture
ro: Imagine

en: Titles
ro: Titluri

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: Files
ro: Fișiere

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Severity
ro: Gravitate

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Watchdog
ro: Monitorizare

en: OPML feed
ro: resurse OPML

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Desc
ro: Descendent

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Users
ro: Utilizatori

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort Criteria
ro: Criterii de sortare

en: Recent comments
ro: Comentarii recente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Token
ro: Simbol

en: Sources
ro: Surse

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Languages
ro: Limbi

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: PHP code
ro: Cod PHP

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: Author Name
ro: Numele autorului

en: Glossary
ro: Glosar

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: User Profile
ro: Profil Utilizator

en: Relationship
ro: Relaţie

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Published comments
ro: Comentarii publicate

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Tabs
ro: Taburi

en: Output format
ro: Formatul de ieşire

en: Complete
ro: Finalizat

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Translation language
ro: Limba de traducere

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Translation
ro: Traducere

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Permission
ro: Permisiune

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ro: Un utilizator este considerat online pe această durată de timp după ultima accesare a unei pagini din site.

en: Offset
ro: Decalaj

en: Locked
ro: Blocat

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: Translate
ro: Traducere

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Posted in
ro: Publicat în

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Search index
ro: Index căutare

en: Video file
ro: Fișier video

en: Draft
ro: Proiect

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Recent blog posts
ro: Articole recente în blog

en: Who's new
ro: Cine e nou

en: Language name
ro: Nume Limbaj

en: Select language
ro: Selectaţi limba

en: Blog entry
ro: Intrare blog

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Date and time
ro: Data şi timp

en: Who's online
ro: Cine e online

en: Item ID
ro: ID-ul elementului

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Author name
ro: Nume autor

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Monthly archive
ro: Arhivă lunară

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Full comment
ro: Comentariu complet

en: Unapproved comments
ro: Comentarii neaprobate

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Recent content
ro: Conținut recent

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Time zones
ro: Fusuri orare

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ro: Un administrator a creat un cont pentru dumneavoastră la [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: The comment author's name.
ro: Numele autorului comentariului.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Wide
ro: Larg

en: Language direction
ro: Direcția limbii

en: Media type
ro: Tip media

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Original language
ro: Limba originală

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: User interface translation
ro: Traducerea interfeței utilizatorului

en: The user ID of the comment author.
ro: ID-ul de utilizator al autorului comentariului.

en: The comment author's home page address.
ro: Adresa primei pagini a autorului comentariului.

en: The comment author's hostname.
ro: Numele de gazdă al autorului comentariului.

en: The time that the comment was created.
ro: Momentul în care a fost creat comentariul.

en: The time that the comment was last edited.
ro: Momentul în care a fost editat ultima dată comentariul.

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Custom block library
ro: Librărie bloc personalizat

en: The time that the custom block was last edited.
ro: Momentul în care blocul personalizat a fost editat ultima dată.

en: The time that the term was last edited.
ro: Momentul în care termenul a fost editat ultima dată.

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: The comment author's email address.
ro: Adresa de email a autorului comentariului.

en: Adding languages
ro: Adăugare limbi

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: The time that the user was last edited.
ro: Momentul în care utilizatorul a fost editat ultima data.

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ro: Introduceți o listă separată de virgule. De exemplu: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ro: Cerere de anulare cont pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ro: Înlocuirea informațiilor de autentificare pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (aprobare de către administrator în așteptare)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (aprobat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name]  la [site:name] (blocat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (anulat)

en: Links related to the active user account
ro: Legături către contul utilizatorului activ

en: Administrative task links
ro: Legături către sarcini administrative

en: Site information links
ro: Legături către informații site

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site

en: User tool links, often added by modules
ro: Legături către unelte de utilizator, deseori adăugate de module

en: Aggregator RSS feed
ro: Agregator de fluxuri RSS

en: Aggregator sources
ro: Sursele agregatorului

en: Find and manage custom blocks.
ro: Găsiți și gestionați blocurile personalizate.

en: Recent comments.
ro: Comentarii recente.

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: Editing languages
ro: Editarea limbilor

en: All content, by month.
ro: Tot conținutul, după lună.

en: Recent content.
ro: Conținut recent.

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: All content, by letter.
ro: Tot conținutul, după litere.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ro: Afișează o listă a celor mai noi conturi de utilizator de pe site.

en: Who's online block
ro: Blocul Cine este conectat

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ro: Afișează numele de utilizatori ale celor mai recenți utilizatori activi, precum și numărul total de utilizatori activi.

en: View edit page
ro: Pagina de editare a vizualizării

en: Max 1300x1300
ro: Maxim 1300x1300

en: Max 2600x2600
ro: Maxim 2600x2600

en: Max 325x325
ro: Maxim 325x325

en: Max 650x650
ro: Maxim 650x650

en: Narrow
ro: Îngust

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ro: <p>Această pagină oferă posibilitatea de a adăuga limbi comune sitului dumneavoastră.</p><p>Dacă limba dorită nu este disponibilă, puteți adăuga o limbă personalizată.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ro: <p>Alegeți o limbă din listă, sau alegeți "Limbă personalizată ..." de la sfârșitul listei.</p><p>Faceți clic pe butonul "Adaugă o limbă", atunci când ați terminat alegerea limbii.</p><p>Când adăugați o limbă personalizată, veți primi un formular suplimentar în care se pot furniza: numele, codul și direcția limbii.</p>

en: Continuing on
ro: Continuarea pe

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ro: <p>Această pagină oferă posibilitatea de a edita o limbă pe situl dumneavoastră, inclusiv limbile personalizate.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
ro: <p>Nu puteți schimba codul unei limbi pe site, cât acesta este folosit în sistemul de urmărire a limbii.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
ro: <p>Numele limbii este folosit peste tot în sit pentru toți utilizatorii și este scris în limba engleză. Numele limbilor de bază poate fi tradus cu ajutorul modulului Traducerea Interfeței, și numele atât cele de bază cât si cele personalizate poate fi tradus cu ajutorul modulului Configurarea traducerii.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
ro: <p>Alegeți dacă limba este o limbă "de la stânga la dreapta" sau "de la dreapta la stânga".</p><p>Rețineți că nu toate temele suportă formatul "de la dreapta la stânga", prin urmare  testați-vă tema dacă utilizați formatul "de la dreapta la stânga".</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ro: <p>Pagina "Limbi" vă permite să adăugați, să editați, să ștergeți, și să reordonați limbile pentru sit.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ro: <p>Pentru a adăuga mai multe limbi pe situl dumneavoastră, faceți clic pe butonul "Adăugați o limbă".</p><p>Limbile adăugate vor fi afișate în lista de limbi și prin urmare pot fi editate sau șterse.</p>

en: Reordering languages
ro: Reordonarea limbilor

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
ro: <p>Pentru a reordona limbile pe situl dumneavoastră, folosiți pictogramele de tras de lângă fiecare limbă.</p><p>Ordinea indicată aici este ordinea de afișare pentru listele de limbă de pe site, cum ar fi în blocurile de schimbare a limbii furnizate de modulele Traducerea Interfeței și Traducerea Conținutului.</p> <p>Când ați terminat cu reordonarea limbilor, faceți clic pe butonul "Salvează configurația " pentru ca modificările să aibă efect.</p>

en: Set a language as default
ro: Setați o limbă ca implicită

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
ro: <p>Puteți schimba limba implicită a sitului prin alegerea uneia dintre limbile dumneavoastră configurate ca implicite. Situl va folosi limba implicită în situațiile în care nici o alegere nu este facută dar o limbă ar trebui să fi setată, de exemplu, limba interfeței de afișare.</p>

en: Modifying languages
ro: Modificarea limbilor

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
ro: <p>Operațiunile sunt prevăzute pentru editarea și ștergerea limbii dumneavoastră.</p><p>Puteți edita denumirea și direcția limbii.</p><p>Limbile șterse pot fi adăugate înapoi ulterior. Ștergerea unei limbi va elimina toate traducerile de interfață asociate cu ea, iar conținutul în această limbă va fi setat pentru a fi într-o limbă neutră. Rețineți că nu puteți șterge limba implicită a site-ului.</p>

en: Choose the language you want to translate.
ro: Alegeți limba în care doriți să traduceți.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ro: Introduceți cuvântul sau propoziția pe care doriți să o traduceți, puteți scrie, de asemenea, doar o parte dintr-un cuvânt.

en: Filter the search
ro: Filtrează căutarea

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
ro: Puteți căuta după șiruri netraduse dacă doriți să traduceți ceva care nu este tradus încă. Dacă doriți să modificați o traducere existentă, s-ar putea să doriți să căutați doar după siruri traduse.

en: Apply your search criteria
ro: Aplicați criteriile dumneavoastră de căutare

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ro: Pentru a aplica criteriile de căutare, faceți clic pe butonul <em>Filtru</em>.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
ro: Puteți scrie propria dumneavoastră traducere în câmpurile text ale coloanei din dreapta. Încercați să vă dați seama în ce context va fi utilizat textul în scopul de a fi tradus în mod adecvat.

en: Validate the translation
ro: Validați traducerea

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
ro: După ce ați terminat traducerile, faceți clic pe butonul <em>Salvează traducerile</em>. Trebuie să salvați traducerile de fiecare dată înainte de a schimba pagina sau de a face o căutare nouă.

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține

en: A list of new users
ro: O listă de utilizatori noi

en: There are currently @total users online.
ro: În acest moment sunt @total utilizatori conectați.

en: There are currently 0 users online.
ro: În acest moment sunt 0 utilizatori conectați.

en: A list of users that are currently logged in.
ro: O listă de utilizatori care sunt, în prezent, autentificați.

en: Manage view settings
ro: Administrarea setărilor view-ului

en: View or edit the configuration.
ro: Vizualizează sau editează configurația.

en: Displays in this view
ro: Modurile de afișare pentru acest views

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ro: O afișare este un mod de expunere a rezultatelor, ex., ca o pagină sau un bloc. Un view poate conține mai multe afișări, care sunt listate aici. Afișarea activă este evidențiată.

en: View administration
ro: Administrare view

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
ro: Efectuează sarcini administrative, inclusiv adăugarea unei descrieri și crearea unei clone. Faceți clic pe butonul drop-down pentru a vizualiza opțiunile disponibile.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
ro: Alegeți modul de afișare al rezultatelor. De exemplu, alege <em>Content</em> pentru a afișa fiecare element complet, folosind setările de afișare configurate. Sau alegeți <em>Fields</em>, care vă permite să afișați numai câmpurile specificate pentru fiecare rezultat. Pot fi adăugate formate adiționale prin instalarea de module pentru a <em>extinde</em> funcționalitatea de bază a Drupalului.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ro: Dacă acest view utilizează câmpuri, acestea sunt enumerate aici. Puteți face clic pe un câmp pentru a-l configura.

en: Filter your view
ro: Filtrează vizualizarea

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ro: Adaugă filtre pentru a limita rezultatele la afișare. De exemplu, pentru a arăta doar conținutul, care este <em>publicat</em>, trebuie să adăugați un filtru pentru <em>Publicat</em> și să selectați <em>Da</em>.

en: Filter actions
ro: Acțiuni de filtrare

en: Add, rearrange or remove filters.
ro: Adaugă, rearanjează sau elimină filtre.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ro: Controlează ordinea în care rezultatele sunt afișate. Faceți clic pe o regulă de sortare activă pentru a o configura.

en: Sort actions
ro: Acțiuni de sortare

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ro: Adaugă, rearanjează sau elimină regulile de sortare.

en: Show a preview of the view output.
ro: Arată o previzualizare a ieșirii view-ului.

en: Media name
ro: Nume media

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ro: <p>Acum, că aveți o privire de ansamblu asupra caracteristicii "Adaugă limbi", puteți continua cu:<ul><li>Adăugarea unei limbi</li><li>Adăugarea unei limbi personalizate</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Vizualizarea limbilor configurate</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ro: <p>Acum, că aveți o privire de ansamblu asupra caracteristicii "Editare limbă", puteți continua cu:<ul><li>Editarea unei limbi</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Vizualizarea limbilor configurate</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
ro: <p>Acum, că aveți o privire de ansamblu asupra paginii de "Limbi", puteți continua cu:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adăugarea unei limbi</a></li><li>Reordonarea limbilor</li><li>Editarea unei limbi</li><li>Ștergerea unei limbi</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
ro: Această pagină vă permite să traduceți interfața de utilizator sau să editați traduceri existente. Dacă inițial ați instalat site-ul în limba engleză, în scopul de a utiliza această pagină, mai întâi trebuie să adăugați altă limbă pe <a href="[site:url]admin/config/regional/language">pagina de limbi</a>.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
ro: Traducerile pe care le-ați făcut aici vor fi folosite pe interfața de utilizator a site-ului dumneavoastră. Dacă doriți să le utilizați pe alt site sau să le editați pe un editor de traducere extern, puteți <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">să le exportați</a> într-un fișier cu extensia .po și <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">să le importați</a> ulterior.

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: Find and manage comments.
ro: Găsiți și gestionați comentariile.

en: The approved comments listing.
ro: Lista comentariilor aprobate.

en: Comments published
ro: Comentarii publicate

en: The unapproved comments listing.
ro: Lista comentariilor neaprobate.

en: Comments unapproved
ro: Comentarii neaprobate

en: There are no custom blocks available.
ro: Nu sunt disponibile blocuri personalizate.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ro: Încă nu a fost creat conținutul primei pagini. <br>Consultați <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Ghidul utilizatorului</a> pentru a începe setarea site-ului dvs.

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.
