DruSys Landing Page Builder (1.0.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Image
ru: Изображение

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Colors
ru: Цвета

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Video
ru: Видео

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Grid
ru: Сетка

en: Layouts
ru: Макеты

en: Overlay color
ru: Цвет перекрытия

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Row
ru: Строка

en: Card
ru: Карточка

en: media
ru: медиа

en: Wrapper
ru: Обёртка

en: Add one more
ru: Добавить ещё

en: Remove one
ru: Удалить одну

en: Site header
ru: Шапка сайта

en: Use local images for reusable media.
ru: Используйте локальные изображения для используемых повторно медиа.

en: A locally hosted video file.
ru: Локально размещаемый видеофайл.

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ru: Видео с YouTube или Vimeo.
