Drutopia Site (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Your message has been sent.
fa: پیام شما ارسال شد.

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Basic block
fa: بلوک پایه

en: A basic block contains a title and a body.
fa: یک بلوک پایه شامل یک عنوان و بدنه است.
