Display Suite (8.x-3.35) - en to kn translation catalogue (47 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Markup
kn: ಗುರುತು

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Last modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Book navigation
kn: ಪುಸ್ತಕ ಮಾರ್ಗದರ್ಶನ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Element
kn: ಘಟಕ

en: Emergency
kn: ತುರ್ತು

en: Minimal
kn: ಕನಿಷ್ಠ
