Display Suite (8.x-3.35) - en to th translation catalogue (48 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Format
th: รูปแบบ

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Other
th: อื่นๆ

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Link to content
th: ลิงค์ไปยังเนื้อหา

en: Configure block
th: ตั้งค่าบล็อค

en: Info
th: ข้อมูล

en: Revision
th: รุ่น

en: Above
th: ด้านบน

en: Book navigation
th: ดูรายการหนังสือ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Add link
th: เพิ่มลิงค์

en: Displays
th: แสดง

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: Emergency
th: กรณีฉุกเฉิน

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Display the @label
th: แสดง @label
