Display Suite (8.x-3.36) - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Read more
ast: Lleer más

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Parent
ast: Padre

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Format
ast: Formatu

en: Region
ast: Rexón

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Block
ast: Bloque

en: Inline
ast: Incluyíu na llinia

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Field type
ast: Triba de campu

en: Other
ast: Otru

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Configure block
ast: Configurar bloque

en: Revision
ast: Revisión
