Display Suite (8.x-3.36) - en to jv translation catalogue (47 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Read more
jv: Candhaké

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Edit
jv: Sunting

en: Links
jv: Tautan

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Parent
jv: Induk

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Refresh
jv: Anyari

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: User
jv: Panganggo

en: Block
jv: Blok

en: Custom
jv: Kostum

en: Field type
jv: Jinis field

en: Fields
jv: Field

en: Other
jv: Liyané

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Revision
jv: Perubahan

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: Manage display
jv: Nata tampilan
