Display Suite (8.x-3.37) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Block
bn: ব্লক

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Configure block
bn: ব্লক কনফিগার করুন

en: Above
bn: উপরে

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
