Display Suite (8.x-3.4) - en to bs translation catalogue (43 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Parent
bs: Roditelj

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: User
bs: Korisnik

en: Block
bs: Blok

en: Inline
bs: U liniji

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Field type
bs: Tip polja

en: Fields
bs: Polja

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Revision
bs: Revizije

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Above
bs: Iznad

en: Book navigation
bs: Navigacije knjige

en: No link
bs: bez linka

en: Displays
bs: Prikazi

en: Post date
bs: Datum objave
