Display Suite (8.x-3.5) - en to ku translation catalogue (49 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Display settings
ku: پیشاندانی ڕێکخستنەکان

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Parent
ku: باوان

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Region
ku: ناوچە

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Block
ku: بلۆک

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: Other
ku: هیتر

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Info
ku: زانیاری

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: Above
ku: سەرەوە

en: Book navigation
ku: ڕێدۆزی پەڕتووک

en: About
ku: دەربارە

en: Add link
ku: بەستەر زیادبکە

en: Manage display
ku: ڕێکخستنی پیشاندان

en: Minimal
ku: کەمترین
