Display Suite (8.x-3.8) - en to ug translation catalogue (38 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: None
ug: يوق

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Other
ug: باشقا

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Add link
ug: ئۇلىنىش قوشۇش

en: Manage display
ug: كۆرسىتىش ئۇسۇلى

en: User signature
ug: ئەزا ئىمزاسى
