Display Suite (8.x-3.9) - en to cs translation catalogue (68 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Markup
cs: Značkování

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Read more
cs: Číst dál

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Links
cs: Odkazy

en: None
cs: Žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Select a layout
cs: Vybrat rozložení

en: Display mode
cs: Režim zobrazení

en: Unknown
cs: Neznámý

en: User
cs: Uživatel

en: Block
cs: Blok

en: Custom
cs: Vlastní

en: Field type
cs: Typ pole

en: Fields
cs: Pole

en: Other
cs: Jiné

en: Attributes
cs: Atributy

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Class name
cs: Jméno třídy

en: Template
cs: Šablona

en: Hidden
cs: Skryté

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Add new group
cs: Přidat novou skupinu

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Last modified
cs: Naposledy upraveno

en: Above
cs: Nad

en: Change layout
cs: Změnit rozložení

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: Layout settings
cs: Nastavení rozvržení

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: Formatter
cs: Formátovač

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Add link
cs: Přidat položku

en: Displays
cs: Zobrazení

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Emergency
cs: Stav nouze

en: Entities
cs: Entity

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Minimal
cs: Minimální

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: User signature
cs: Podpis uživatele

en: Add default classes
cs: Přidat výchozí třídy

en: Field item
cs: Položka pole

en: Display the @label
cs: Zobrazit @label
