Display Suite (8.x-3.9) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Markup
mr: मार्कअप

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: None
mr: काहीच नाही

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Region
mr: क्षेत्र

en: User
mr: सदस्य

en: Block
mr: भाग

en: Inline
mr: आतील

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Book navigation
mr: पुस्तक वाहिणी

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
