Data Visualisation Framework (3.0.0) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Value
ru: Значение

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Options
ru: Опции

en: Fields
ru: Поля

en: Width
ru: Ширина

en: Add line
ru: Добавить строку

en: Table
ru: Таблица

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Filters
ru: Фильтры

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: Middle
ru: По центру

en: Max
ru: Макс

en: Standard
ru: Стандарт

en: Automatic
ru: Автоматически

en: CSV file
ru: Файл CSV

en: Data settings
ru: Настройки данных

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Table settings
ru: Настройка таблицы

en: Page length
ru: Длина страницы

en: Expression
ru: Выражение

en: Min
ru: Мин

en: Grid settings
ru: Настройки сетки

en: Files displayed by default
ru: Файлы, отображаемые по умолчанию

en: Upload destination
ru: Хранилище

en: Label position
ru: Отображение метки

en: Enclosure
ru: Обёртка строк

en: The user that uploaded the file.
ru: Пользователь, загрузивший файл

en: Enable Display field
ru: Включить поле отображения

en: Enable Description field
ru: Включить поле описания
