Data Visualisation Framework (3.0.1) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: URL
ar: العنوان URL

en: Options
ar: الخيارات

en: Fields
ar: الحقول

en: Width
ar: العرض

en: Table
ar: جدول

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Filters
ar: المرشحات

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Standard
ar: معياري

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Files displayed by default
ar: الملفات المعروضة بشكل افتراضي

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Enable Display field
ar: تفعيل حقل العرض

en: Enable Description field
ar: تفعيل حقل الوصف
