Data Visualisation Framework (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Value
de: Wert

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Options
de: Optionen

en: Fields
de: Felder

en: Width
de: Breite

en: Add line
de: Zeile hinzufügen

en: Table
de: Tabelle

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Delimiter
de: Begrenzer

en: Middle
de: Mitte

en: Max
de: Maximum

en: Automatic
de: Automatisch

en: CSV file
de: CSV-Datei

en: Data settings
de: Daten-Einstellungen

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Table settings
de: Tabelleneinstellungen

en: Expression
de: Ausdruck

en: Axis
de: Achse

en: Bar chart
de: Balkendiagramm

en: Grid settings
de: Raster-Einstellungen

en: Stacked
de: Gestapelt

en: Label position
de: Beschriftungsposition

en: Chart settings
de: Diagramm-Einstellungen

en: Axis settings
de: Achesneinstellugen

en: Thin
de: Fein

en: 1 place
de: 1 Stelle
