Data Visualisation Framework (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Value
hi: मान

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Options
hi: विकल्प

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Table
hi: तालिका

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: URI
hi: यूआरआइ

en: - Select -
hi: - चुनें -
