DXPR Builder - en to he translation catalogue (48 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Container
he: מיכל

en: Category
he: קטגוריה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Icon
he: סמל

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Text
he: טקסט

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Separator
he: מפריד

en: Year
he: שנה

en: Roles
he: תפקידים

en: Day
he: יום

en: Role
he: תפקיד

en: Counter
he: מונה

en: Button
he: כפתור

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Map
he: מפה

en: Days
he: ימים

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Hours
he: שעות

en: Seconds
he: שניות

en: Video
he: וידאו

en: Minutes
he: דקות

en: Tabs
he: לשוניות

en: Blocks
he: בלוקים

en: Global
he: כללי

en: Panel
he: פאנל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Element
he: אלמנט

en: Row
he: שורה

en: Layers
he: שכבות

en: Alert
he: אתרעה
