DXPR Builder - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Container
da: Beholder

en: Category
da: Kategori

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Section
da: Sektion

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Separator
da: Skilletegn

en: Year
da: År

en: Roles
da: Roller

en: Desc
da: Faldende

en: Day
da: Dag

en: more info
da: mere information

en: Role
da: Rolle

en: Counter
da: Tæller

en: Button
da: Knap

en: Provider
da: Udbyder

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Hour
da: Time

en: Minute
da: Minut

en: Second
da: Sekund

en: Map
da: Knyt

en: Days
da: Dage

en: Hours
da: Timer

en: Seconds
da: Sekunder

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Minutes
da: Minutter

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: Blocks
da: Blokke

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Years
da: År

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Row
da: Række

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Alert
da: Advarsel

en: Elements
da: Elementer

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Broken/missing handler: @table > @field
da: Handler mangler eller er i stykker: @table > @field

en: Media Library
da: Mediebibliotek

en: Asc
da: Stigende

en: Select media
da: Vælg medie

en: Uses the <a href="@url">@setting</a> setting internally.
da: Brug <a href="@url">@setting</a> installering internt.
