DXPR Builder - en to hu translation catalogue (83 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Container
hu: Tároló

en: Category
hu: Kategória

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Icon
hu: Ikon

en: Views
hu: Nézetek

en: View
hu: Megtekintés

en: Section
hu: Szakasz

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Year
hu: Év

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Desc
hu: Csökk

en: Day
hu: Nap

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Role
hu: Szerepkör

en: Counter
hu: Számláló

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Template
hu: Sablon

en: 1 site | @count sites
hu[0]: 1 webhely
hu[1]: @count webhely

en: Sort by
hu: Rendezés

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Második

en: Map
hu: Térkép

en: Days
hu: Napok

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Hours
hu: Órák

en: Seconds
hu: Másodperc

en: Video
hu: Videó

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Minutes
hu: Perc

en: Tabs
hu: Fülek

en: Cloud
hu: Felhő

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Toggle
hu: Kapcsolás

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Global
hu: Általános

en: basic
hu: Alap

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Years
hu: Évek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Element
hu: HTML elem

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Row
hu: Sor

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Alert
hu: Riasztás

en: Elements
hu: Elemek

en: Media browser
hu: Médiaböngésző

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: Media Library
hu: Médiakönyvtár

en: Select image
hu: Kép kiválasztása

en: Asc
hu: Növ

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Master
hu: Mester

en: View modes
hu: Nézetmódok

en: Select media
hu: Média kiválasztása
