DXPR Builder - en to am translation catalogue (53 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: Region
am: ክልል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Error
am: ስህተት

en: Header
am: ራስጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Color
am: ቀለም

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Close
am: ዝጋ

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Clear
am: አጥራ

en: Top left
am: ከላይ በስተግራ

en: Top right
am: ከላይ በስተቀኝ

en: Bottom right
am: ከታች በስተቀኝ

en: Bottom left
am: ከታች በስተግራ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Element
am: አባል

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
