DXPR Builder - en to cs translation catalogue (137 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Images
cs: Obrázky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Actions
cs: Akce

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Container
cs: Kontejner

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Outline
cs: Začlenit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Icon
cs: Ikona

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: User
cs: Uživatel

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Year
cs: Rok

en: Bottom
cs: Dole

en: Off
cs: Vypnuto

en: Header
cs: Hlavička

en: Custom
cs: Vlastní

en: Roles
cs: Role

en: Normal
cs: Normální

en: Success
cs: Úspěšně dokončeno

en: Warning
cs: Varování

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Display options
cs: Možnosti zobrazení

en: Address
cs: Adresa

en: Day
cs: Den

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Align
cs: Zarovnání

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Navigation
cs: Navigace

en: Color
cs: Barvy

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Button
cs: Tlačítko

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Clone
cs: Klonovat

en: Plain
cs: Obyčejný

en: Template
cs: Šablona

en: Close
cs: Zavřít

en: Duration
cs: Trvání

en: Hidden
cs: Skryté

en: Clear
cs: Vymazat

en: unlimited
cs: neomezené

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Map
cs: Mapa

en: Controls
cs: Ovládání

en: Fixed
cs: Pevná

en: Days
cs: Dnů

en: Hours
cs: Hodin

en: Seconds
cs: Sekund

en: Style
cs: Styl

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Thousands separator
cs: Oddělovač tisíců

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Minutes
cs: Minuty

en: Tabs
cs: Záložky

en: Select
cs: Vybrat

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Toggle
cs: Přepnutí

en: Blocks
cs: Bloky

en: Grid
cs: Mřížka

en: Hide
cs: Skrýt

en: Global
cs: Globální

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Space
cs: Mezera

en: Border color
cs: Barva okraje

en: basic
cs: základní

en: Blockquote
cs: Bloková citace

en: Years
cs: Roky

en: Local
cs: Místní

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Paste
cs: Vložit

en: Column
cs: Sloupec

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Row
cs: Řádek

en: Comma
cs: Čárka

en: Primary
cs: Primární

en: Placement
cs: Umístění

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Alert
cs: Upozornění

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: View modes
cs: Režimy zobrazení obsahu

en: Responsive
cs: Responzivní
