DXPR - en to ps translation catalogue (77 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Actions
ps: چارې

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Language
ps: ژبه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Center
ps: منځ

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: View
ps: ليد

en: Length
ps: اوږدوالى

en: Region
ps: سيمه

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Error
ps: تیروتنه

en: Year
ps: کال

en: Header
ps: سرۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Warning
ps: خبرتيا

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Day
ps: ورځ

en: Align
ps: پرليكول

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Color
ps: رنګ

en: Role
ps: ونډه

en: Button
ps: تڼۍ

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Close
ps: تړل

en: Hidden
ps: پټ

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: Second
ps: دوهم

en: Map
ps: نقشه

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Seconds
ps: سانیې

en: Info
ps: مالومات

en: Style
ps: ډول

en: Bottom right
ps: لاندې ښی

en: Bottom left
ps: لاندې کيڼ

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Select
ps: غوره

en: Copy
ps: کاپي

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Hide
ps: پټول

en: Space
ps: تشه

en: Blockquote
ps: وينالېږد

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Paste
ps: سرېښل

en: Column
ps: ستن

en: Row
ps: کتار

en: Alert
ps: خبراوى
