DXPR Builder - en to mr translation catalogue (73 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Outline
mr: रुपरेशा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Time
mr: वेळ

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: Year
mr: वर्ष

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Percent
mr: टक्के

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Address
mr: पत्ता

en: Day
mr: दिवस

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
